Fyzioterapeutka v areálu

Kurt

 

Beachklub Pankrác spolupracuje s fyzioterapeutkou Katkou Kóšovou.

Jako účastníci zimní ligy jste každý obdržel poukazy na slevu na prvních 5 terapií. Níže naleznete kontaktní údaje na Katku a její CV společně s informacemi ohledně důležitosti fyzioterapie. Dbejte na své zdraví...

 

Mgr. Katka Kóšová

katakos@seznam.cz, tel 773 202 710

Ordinace: Andrštova 4, Praha 8, Libeň

 

Něco o mně:

Vystudovala jsem magisterský obor fyzioterapie na Fakultě tělesné výchovy a sportu v Praze. Zkušenosti jsem se snažila získávat už v průběhu studia, a tak jsem měla možnost poznat práci na různých odděleních v nemocnici, v lázních, v domácnosti při péči o invalidní pacienty, v soukromé ambulanci nebo ve fit centru. S ohlédnutím za uplynulých 6 let mohu říci, že nejvíce mne oslovila práce na ambulanci, kde jsem měla možnost pomáhat sportovcům po úrazech nebo se zabývat čistě prevencí úrazu a učit je kompenzační cviky. Nakonec, přesně tak jsem se dostala ke studiu fyzioterapie a k poznávání sebe sama co se týče pohybu.


Nyní se při své práci věnuji propojení fyzioterapie, yógy, pilates a východní medicíny. Neustále se učím, ať už na odborných kurzech nebo každý den při práci s novým člověkem, kdy zůstávám fascinována zdánlivou jednoduchostí lidského těla. Co je důležité- tahle práce mě prostě baví ;)
 

A něco o fyzioterapii obecně:

Fyzioterapie je samostatný obor, který se zabývá diagnostikou, léčbou a prevencí poruch pohybového systému. A tak tedy jednoduše řečeno, fyzioterapeut Vás podrobně vyšetří a stanoví následující terapeutický plán, díky němuž se Vás snaží dostat opět do formy. Pokud zrovna ve formě jste, pak fyzioterapeut může také dělat vše proto, aby tomu tak bylo co nejdéle pomocí různých kompenzačních cvičení.


Co je důležité vědět- na Vaší formě budete mít největší podíl vždy Vy sami a vězte, že terapeut je pro Vás „jen“ poslem informace, učitelem a snaží se Vás navést správným směrem. Proto většinou každá terapie vyžaduje aktivní přístup, abyste se naučili pracovat se svým tělem a poznali, kolik rezerv Vaše tělo ještě má a jak dokonalé vlastně je. Jen to musíte znovu objevit. Zvládnete pak sami zlepšit funkci svalů, koordinaci, rychlost, sílu nebo třeba zlepšit brzy stav po poranění.


Každý jsme individualita, a tak co pomáhá jednomu, nemusí pomoci všem, proto je vhodné se kdykoliv poradit.
 

 

Molten Kondice Errea VAŠE LIGA Adidas Praha Leman sport Panasonic 2p Paulowicz a partner Restaurace Sklep Centrální vysavače Husky Busch AVL e-shop Saunia Knihcentrum Total Service GRADA Už víš proč SAS Institute UVT Decathlon Sportáček Pco Loco- Mexické pochoutky Praha 4 Mary Kay Jak může vypadat vaše firemní akce? Olymptoy IMOFA Kašperskohorský pivovar MSMT