Dát dětem možnost okusit turnaj, chuť vítězství, jaký hrají dospělí. V Beachklubu Pankrác začíná druhý ročník Pražské Junior Beachligy

Loni se těšila velké oblibě, a tak se do ní pouští pražské areály plážového volejbalu i letos. V sobotu 16. listopadu odstartuje Pražská Junior Beachliga v Beachklubu Pankrác. Na to se až do června odehraje po celé metropoli dalších sedm kol. Naposledy soutěž ovládli právě odchovanci Beachklubu Pankrác.

Pražská Junior Beachliga je obdobou série turnajů pro zkušenější hráče, liší se především v tom, že v hlavní roli tu jsou děti a mládež, které se utkávají v přehazované a minibeachi s upravenými i regulérními pravidly podle věkové kategorie.

„Cílem je přitáhnout k beachvolejbalu nováčky, dát jim možnost zahrát si jako dospělí, okusit sladkou chuť vítězství,“ popisuje Saša Mráz z Beachklubu Pankrác, kde se odehraje úvodní turnaj. Přihlášení je možné na stránkách klubu www.beachklub.cz.

Zájemci z řad i těch nejmenších dětí se mohou zúčastnit jednotlivých kol, ale i absolvovat všechny. To jim dává příležitost stát se celkovými vítězi soutěže, body za umístění se sčítají.

Loni se blýskli především svěřenci trenérů Beachklubu Pankrác. Například v přehazované byla nejlepší Rozálka Mrázová, v minibeachi Honzík Žídek, v juniorkách Veronika Vlachová s Terezou Branyšovou a juniory ovládl Jan Cízner s Jiřím Kawanem.

Pražská junior beachliga je rozdělena do čtyř kategorií s odlišnými pravidly, zpravidla hrají libovolné dvojice na zmenšeném hřišti a nízké síti.

Žlutou – přehazovanou mohou hrát děti do deseti let, přijímá a nahrává se chycením, nesmí se hrát první přes.

Červený minibeach pro děti do dvanácti let nutí podávat horním nebo spodním úderem, nahrává a přes síť se hraje beachvolejbalovým úderem.

V zeleném minibeachi do 14 let musí mládež přijímat bagrem.

Modrý minibeach pak kopíruje beachvolejbalová pravidla a hrají ho zvlášť junioři a juniorky do 18 let.

 

Termínovka:

16. listopadu 2013: Beachklub Pankrác

14. prosince 2013: PBT Střešovice

11. ledna 2014: Gutovka

8. únor 2014: Domyno

15. března 2014: SK Hamr

26. a 27. dubna 2014: Beachklub Strahov

10. května 2014: Beachklub Braník

7. červen 2014: Beachklub Ládví

Autor a foto: Eva Fryšarová

« zpět
Molten Kondice Errea VAŠE LIGA Adidas Praha Leman sport Panasonic 2p Paulowicz a partner Restaurace Sklep Centrální vysavače Husky Busch AVL e-shop Saunia Knihcentrum Total Service GRADA Už víš proč SAS Institute UVT Decathlon Sportáček Pco Loco- Mexické pochoutky Praha 4 Mary Kay Jak může vypadat vaše firemní akce? Olymptoy IMOFA Kašperskohorský pivovar MSMT