Favority ojedinělé zimní ligy v plážovém volejbale jsou šampioni Bára Hermannová a Martin Tichý

Nejúspěšnějšími českými plážovými volejbalisty a volejbalistkami se to bude v neděli hemžit v Beachklubu Pankrác. Koná se tu totiž první kolo 2P Paulowicz zimní extraligy. Vítězi si v každé části rozdělí prize money od 2P Paulowicz ve výši 10 tisíc korun.

2P Paulowicz zimní liga v Beachklubu Pankrác je svým formátem ojedinělou soutěží, nikde jinde se mimo sezónu, a tedy na krytém písku, ucelená tour takové rozsahu nehraje. Během pěti cyklů se tu až do dubna vystřídá na sedm stovek hráčů a hráček, mužských a ženských i smíšených dvojic.

To dělá pankráckou zimní ligu atraktivní pro špičkové hráče. „Můžeme se udržovat ve hře i přes zimu, je to skvělá příprava pro hlavní sezónu a zpestření,“ pochvaluje si mistr republiky z roku 2011 a úřadující král českého písku Martin Tichý, který je spolu s parťákem Pavlem Rotreklem nasazenou jedničkou.

Tichý se plánuje zúčastnit všech pěti kol, což ho staví do role favorita, a bývalý spoluhráč Jana Dumka vítězné ambice rovněž potvrzuje. „Určitě chceme vyhrát,“ říká.

Konkurence ovšem nebude malá a 2P Paulowicz zimní extraliga tak má co nabídnout i zájemcům z řad fanoušků. Nebudou chybět loňští vítězi a druzí na halovém mistrovství republiky Jindřich Weiss s Martinem Davidem, David Kufa letos úspěšný na Českých pohárech s Davidem Lencem, šestinásobným mistrem republiky do třiadvaceti let, ani olympionik Petr Beneš, který bude bojovat s Ondřejem Přidalem.

„Favoritkami ženské soutěže jsou úřadující mistryně republiky Bára Hermannová a elitní hráčka světové série, slovenská reprezentantka, Natálie Dubovcová,“ připojuje Saša Mráz z Beachklubu Pankrác.

Hermannová, která si mimo sezónu odskočí od dlouholeté partnerky Martiny Bonnerové, jeho slova mírní. „Díky našim úspěchům nás někdo může za favoritky považovat, ale já se tak příliš necítím. Netrénovala jsem měsíc, takže určitě nejedu pro vítězství, jdu si zahrát jen pro radost,“ prozrazuje skromně Hermannová, která je letos s Bonnerovou také stříbrná z halového šampionátu.

Navíc kvalitních soupeřek bude mít dost. Karolína Řeháčková ovládla loni s Míšou Vorlovou mistrovství republiky a na 2P Paulowicz zimní extralize chce bojovat po boku Míši Kvapilové z volejbalového Olympu. Vorlová, která je úřadující královnou českého písku, se dala dohromady se Šárkou Nakládalovou, aktuální vítězkou halového republikového mistrovství. A chybět nebude ani mladý nadějný pár Eliška Gálová s Hankou Třešňákovou, jež má našlápnuto na letní olympiádu v Riu 2016.

Přesto Bára Hermannová považuje za největší soupeřku samu sebe. „Natálka byla ještě nedávno na světovce v Číně, ale já se s balonem od World Tour v Brazílii potkala jen jednou a neodcházela jsem nadšená. To bude právě ten problém, se kterým budu na extralize bojovat nejvíc. Když vím, že něco umím, ale neumím to ukázat,“ přiznává Hermannová.

Podpořit ať už Báru či jiného svého oblíbeného hráče mohou zájemci tuto neděli 17. listopadu od 8 hodin v Beachklubu Pankrác. Milovníci plážového volejbalu se mohou přihlásit do dalšího kola 2P Paulowicz zimní ligy na www.beachklub.cz a budou nasazeni do soutěže, která odpovídá jejich výkonnosti. Do extraligy vedle top hráčů se lze probojovat na základě umístění z nižších lig.

Autor a foto: Eva Fryšarová

« zpět
Molten Kondice Errea VAŠE LIGA Adidas Praha Leman sport Panasonic 2p Paulowicz a partner Restaurace Sklep Centrální vysavače Husky Busch AVL e-shop Saunia Knihcentrum Total Service GRADA Už víš proč SAS Institute UVT Decathlon Sportáček Pco Loco- Mexické pochoutky Praha 4 Mary Kay Jak může vypadat vaše firemní akce? Olymptoy IMOFA Kašperskohorský pivovar MSMT