Postřehy trenéra Jonáše Peška k uběhlému HMČR U18 a U20

 Z mého pohledu byla trošku škoda, že se turnaj nemohl udělat pro více dvojic, jelikož takhle si některé dvojice v poměrně náročné kvalifikaci zahrály jen jeden zápas a přišly tak o krásnou zkušenost a především skvělý zážitek.

Jako trenér Beachklubu Pankrác jsem měl nesmírnou radost z postupujících dvojic, kterými byly do kategorie U 18 Daniela Hárovníková a Kristýna Němcová, Berenika Dominiková a Lucie Šeredová (které postoupily po obrovském boji v posledním zápase), a u mne se připravující dvojice mladých šestkařů Marek Holeček a Jan Charvát. V katergorii U 20 opět Daniela Hárovníková a Kristýna Němcová, Berenika Dominiková a Lucie Šeredová, Fanda Podborský a Matyáš Podstránský.

V sobotu ráno odstartoval již samotný turnaj U 18 a to systémem pavouka pro 16 dvojic hraného na dvě porážky (stejně jako následující den U 20). Dívčí turnaj nakonec opanovala dvojice Daniela Resová se Šarlotou Svobodovou. Stříbrné skončily Veronika Písková s Martinou Maixnerovou a bronz si odnesly Kristýna Pavlovská s Veronikou Léskovou. Z našich dvojic se nejlépe umístila Danča s Kristýnou, které obsadily krásné páté místo. Hned za nimi skončila na sedmém místě Lucie s Berčou. Musím říci, že jsem s výsledkem obou moc spokojen jelikož s takovýmto turnajem ještě neměly zkušenost a především obě dvojice minimálně ješte jedno HMČR U 18 čeká.
Mezi muži si zlato vybojovali David Pavlovský s Danielem Sedlákem, druzí skončili Jakub Dvořák s Janem Kasanem a bronzovou medaili si po závěrečném vítězství odnesli Marek Holeček s Janem Charvátem.
Z bronzu Honzy a Máry mám obrovskou radost, jelikož jsem je na mistrovství dva týdny připravoval a snažil se do těchto nadějných šestkařů dostat trochu "písku". Díky jejich nesmírné vnímavosti si vše rychle osvojili a mohli tak dosáhnou takto krásného výsledku.

V neděli již startoval turnaj hráčů do 20 let. Ze zlaté medaile se radovaly domácí hráčky, Tereza Trojanová a Markéta Majdáková. Ve finále porazily Danielu Resovou se Šarlotou Svobodovou. Bronzové skončily Veronika Písková s Martinou Maixnerovou.
Nutno řici, že finálový zápas byl dramatem do posledních bodíků a rozhodovat musel až třetí set, ale zde se ukázala šikovnost, technická a taktická připravenost Terky a Markéty. Ty udělaly za poslední léta pod vedením Pavla Krče a posléze Romana Reismüllera obrovský pokrok.

Za zmínku také stojí výkony naší bývalé svěřenkyně, šestnáctileté Martiny Maixnerové, která se mi zdá být velkým příslibem českého ženského beachvolejbalu do let budoucích. Další naše holky skončily na děleném devátém místě. Jsou jimi opět oba mladičké páry Daniela Hárovníková a Kristýna Němcová, Berenika Dominiková a Lucie Šeredová, které podaly krásný a bojovný výkon, který v následujícich letech zajisté obohatí o něco lepši taktickou a technickou připraveností.
V turnaji mužů mezi juniory dominovali Jakub Jarošík s Jiřím Krafferem, druzí skončili Jakubové Gála a Vála, bronzovými se stali Jan Leden s Richardem Vacenovským.
Na krásném sedmém místě skončili Marek Holeček a Jan Charvát, na kterých se již podepsala únava z páteční kvalifikace a sobotního turnaje.
V závěsu za nimi se umístila další narychlo složená dvojice Fanda Podborský a Maty Podstránský, které mám také tu čest trénovat. Jejich deváté místo je o to cennější, když uvážíme že Fanda hraje beach volejbal od letošního září a je mu teprve patnáct let.

Souhrnně bych obě HMČR hodnotil jako krásnou ukázku mládežnického beach volejbalu, kde bylo vidno mnoho talentovaných dvojic či jedinců. U mnohých však bylo patrné, že jejich priority, alespoň prozatím, patří šestkovému volejbalu. Většinou bylo již na první pohlédnutí patrné, kdo se beach volejbalu věnuje okrajově a kdo se jím zabývá systematicky.
Celý víkend byly i přes tropické klima v hale ke shlédnutí krasné sportovní výkony a jsem moc rád, že jsem se této události mohl jako trenér účastnit.
 

« zpět
Molten Kondice Errea VAŠE LIGA Adidas Praha Leman sport Panasonic 2p Paulowicz a partner Restaurace Sklep Centrální vysavače Husky Busch AVL e-shop Saunia Knihcentrum Total Service GRADA Už víš proč SAS Institute UVT Decathlon Sportáček Pco Loco- Mexické pochoutky Praha 4 Mary Kay Jak může vypadat vaše firemní akce? Olymptoy IMOFA Kašperskohorský pivovar MSMT