Jihlavský satelit prokázal své kvality (24. - 25.7. 2004)

Dvoudenní turnaj 24. - 25. 7. byl o víkendu k vidění v Jihlavě. A ačkoli byl bez účasti velkých českých beachvolejbalových jmen, která se zúčastnila finále Metaxa Cupu v Doksech, při?li si sem zahrát zajímavé osobnosti. Skvělou podívanou předváděli zejména extraligoví hráči Jan ?tokr (reprezentant České republiky v šestkovém volejbale) a Aleš Holubec. A i když se neumístili na stupních vítězů, dokazovali, že plážový a šestkový volejbal k sobě nemají zas a? tak daleko. Kvalit svých soupeřů (profesionálních beachvolejbalistů) přesto často nedosahovali.

Ředitelem turnaje byla Další známá osobnost české volejbalové scény Marek Pakosta, který měl i jako výborný šestkový hráč k písku vždy blízko. Nelze zapomenout na jeho zatím nepřekonané úspěchy z devadesátých let s Michalem Palinkem. Jeho znalost beachového prostředí se ukázala i zde na turnaji, který byl po organizační stránce téměř skvěle zajižtěn. Jediným mínusem byla slabá úroveň rozhodčích.

Turnaji přálo i počasí a vynikající prostředí u místního koupali?tě zajistilo i poměrně velkou náv?těvnost diváků, kteří podívanou rozhodně nemohli být zklamáni.

Do finále se probojovala nasazená jednička Robert Plaga, Hubert Smekal s juniorskou dvojicí Libor Kopeček a Petr Říha, která do zápasu naskočila s velkým nasazením. Zejména jejich skvělá obrana v poli znamenala v prvním setu a? pětibodový náskok. Mladá dvojice však doplatila na svoji nezkuženost, když po vlastních nevynucených chybách nechala druhý pár dotáhnout bodový náskok. Následně Plaga se Smekalem nabrali nové síly a úvodní sadu dotáhli do vítězného konce v poměru 22:20.

Druhé dějství se vyvíjelo vyrovnaněji a a? blok Kopečka umo?nil juniorům dvoubodový náskok 9:7. Závěr se již konal v re?ii této dvojice, kteří se z minulého setu ponaučili a hráli bez zbytečných chyb. Výborná obrana v poli tak rozhodla o jejich vítězství v poměru 21:15, když set ukončil přímým bodem z podání Petr Říha a vyrovnal tak stav utkání na 1:1.

V rozhodujícím třetím setu si dvojice Kopeček, Říha udr?ovala od počátku těsný jednobodový náskok, který si takřka bezchybnou hrou s přehledem dokázali udr?et a? ke konci setu. Za stavu 14:13 měl Říha na ruce první matchball, ale byl zablokován. Druhou nabídnutou ?anci už ale pár využil a vyhrál poslední set turnaje 16:14. Vítězná dvojice byla na závěr nejen odměněna finanční prémií a cenami od sponzorů ale i velkým potleskem diváků.