IDEASTAV halové Mistrovství ČR 2013 - HMČR 2010 muži

Rider-open

IDEASTAV HALOVÉ MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY v plážovém volejbale - muži.

 O víkendu 6.-7.3. se na kurtech Beachklubu Pankrác konalo Ideastav Halové Mistrovství ČR v plážovém volejbale v obou kategoriích. Díky 7 zakrytým kurtům na Pankráci se poprvé v historii šampionát pro obě kategorie konal v jednom dni a nabídl tak kvalitní podívanou pro všechny fandy beachvolejbalu.
V sobotu se hrála kvalifikace, na kterou se o 6 míst do hlavní soutěže žen přišlo poprat 14 dvojic a o 5 míst v mužské hlavní soutěži dorazilo 21 mužských párů. Překvapením mohlo být postoupení česko- americké dvojice mužů – Alan Muller a Curtis neuschaffer, ale pro opotřebování materiálu do neděle nenastoupili a jejich místo připadlo Jardovi Líbalovi a Viktoru Bažantovi.
Nedělní halvní soutěž určené pro 16 dvojic děvčat a 16 dvojic mužů byla okořeněna hodně kvalitní zahraniční účastí – dorazily 3 dvojice olympijského týmu z Velké Británie, 4 dvojice ze Slovenska a Mistr Evropy z roku 2008 Peter Gartmayer z Rakouska. Celý turnaj se vyvíjel dle papírových předpokladů a nasazené dvojice dokráčeli mezi nejlepších 8 dvojic.
Mezi muži české dvojice do semifinále mezi sebe cizince nepustili, nejlepší zahraniční dvojicí byl vítěz poslední Extraligy Peter Gyurovský s Janem Namešanským na 5.místě.
Obě semifinále nabídly krásnou porci super zákroků v poli (Růča, Jindra Weiss a Dumi hlavně), mohutných bloků (Petr Beneš, Márty a hlavně Laso) a smečí z neskutěčné výšky(Bobb). Po zásluze se do finále prokousali Márty a Dumi a v klidu postoupili Laso s Bobbem – neb se už v turnaji potkali a to vyhráli Laso s Bobbem, měli i výhodu psychické výhody, neb Márty s Dumim byli trochu svázani obrovskou touhou překonat proklatí druhých míst na HMČR – Laso s Bobbem byli však na IDEASTAV HMČR neporazitelní a proto bez ztráty setu vzali titul, slevu 500 000 od IDEASTAVU na dům v Obříství a další dary od MULTIPOWERU a ADIDASU a mohli slavit své další vítězství a Márty si do své kroniky připsal již počtvrté 2.místo na HMČR. O 3.místo Petr Beneš s Michalem Růčkou přehráli již unavené Davida Kufu a Jindru Weisse. Tím bylo zakončeno originální HMČR, které se rozhodně povedlo a všem zúčastněným a divákům (bylo jich během dne celkem přes 400) se muselo rozhodně líbit.
Díky všem partnerům, hlavně IDEASTAVU a věřím, že ABV bude v této přelomové myšlence organizovat obě kategorie dohromady pokračovat.
Prohlédněte si fotografie z kvalifikace a hlavního turnaje
 


Molten Kondice Errea VAŠE LIGA Adidas Praha Leman sport Panasonic 2p Paulowicz a partner Restaurace Sklep Centrální vysavače Husky Busch AVL e-shop Saunia Knihcentrum Total Service GRADA Už víš proč SAS Institute UVT Decathlon Sportáček Pco Loco- Mexické pochoutky Praha 4 Mary Kay Jak může vypadat vaše firemní akce? Olymptoy IMOFA Kašperskohorský pivovar MSMT