IDEASTAV halové Mistrovství ČR 2013 - HMČR 2010 ženy

Rider-open

IDEASTAV HALOVÉ MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY v plážovém volejbale - ženy

O víkendu 6.-7.3. se na kurtech Beachklubu Pankrác konalo Ideastav Halové Mistrovství ČR v plážovém volejbale v obou kategoriích. Díky 7 zakrytým kurtům na Pankráci se poprvé v historii šampionát pro obě kategorie konal v jednom dni a nabídl tak kvalitní podívanou pro všechny fandy beachvolejbalu.
V sobotu se hrála kvalifikace, na kterou se o 6 míst do hlavní soutěže žen přišlo poprat 14 dvojic a o 5 míst v mužské hlavní soutěži dorazilo 21 mužských párů. Nedělní halvní soutěž určené pro 16 dvojic děvčat a 16 dvojic mužů byla okořeněna hodně kvalitní zahraniční  účastí – dorazily 3 dvojice olympijského týmu z Velké Británie, 4 dvojice ze Slovenska a Mistr Evropy z roku 2008 Peter Gartmayer z Rakouska. Celý turnaj se vyvíjel dle papírových předpokladů a nasazené dvojice dokráčeli mezi nejlepších 8 dvojic, i když mezi ženami to nasazené 2 nejlepší dvojice musely dokázat v souboji s britskými nadějemi pro OH v Londýně – obě české dvojice vyhráli 2:1 a poslaly britky do oprav. O kolo dál však dvojice Kristýna Kolocová a Markéta Sluková klopýtly se Slovenkami Dominikou Nestarcovou a Natálií Dubovcovou a musely taktéž do oprav, kde se prokousaly do semifinále proti Lence Háječkové s Hankou Klapalovou. Ve druhém zahraničním semifinále se střetli výše uvedené Natálie s Dominikou a britky Lucy Boulton (autorka největší rány v turnaji, kdy jenom dynamit Dumi má větší…) a Denise Johns – ty zúročily své zkušenosti z turnajů evropského okruhu a jako první si vybojovali finále. V českém souboji obě dvojice dokázali vyhrát jeden set a i ve vyrovném tiebreaku, kdy se obě dvojice střídali ve vedení nakonec slavili finále zkušenější Léňa s Háňou. Zápasy o medaile pak byly jasnou záležitostí českých dvojic – vítězkami IDEASTAV HMČR se staly zaslouženě bez porážky Lenka Háječková a Hanka Klapalová.Tím bylo zakončeno originální HMČR, které se rozhodně povedlo a všem zúčastněným a divákům (bylo jich během dne celkem přes 400) se muselo rozhodně líbit.
Díky všem partnerům, hlavně IDEASTAVU a věřím, že ABV bude v této přelomové myšlence organizovat obě kategorie dohromady pokračovat.
Prohlédněte si fotografie z kvalifikace a hlavního turnaje .


Molten Kondice Errea VAŠE LIGA Adidas Praha Leman sport Panasonic 2p Paulowicz a partner Restaurace Sklep Centrální vysavače Husky Busch AVL e-shop Saunia Knihcentrum Total Service GRADA Už víš proč SAS Institute UVT Decathlon Sportáček Pco Loco- Mexické pochoutky Praha 4 Mary Kay Jak může vypadat vaše firemní akce? Olymptoy IMOFA Kašperskohorský pivovar MSMT