Open turnaje léto 2010 - S POŠTOVNÍ SPOŘITELNOU DO FINÁLE ženy

Rider-open

S POŠTOVNÍ SPOŘITELNOU DO FINÁLE

Sobota 22.5. patřila na Pankráci turnaji S Poštovní spořitelnou do finále – přihlásilo se a v 9 hodin na kurty dorazilo rekordních 45 dvojic – 19 mužských a 26 ženských. U mužů postupovali ze skupin do pla y off všechny dvojice, takže byla skupina takovou předehrou před play off, u žen postupovali do play off vítězky nejlepší 2 dvojice ze skupin, 3. a 4.dvojice hráli play off útěchy o 17.místo. Neb bylo na Pankráci k dispozici 6 kurtů hráli se plnohodnotné sety do 21 bodů. V play off všechny zápasy na 2 vítězné sety. Začátek play off byl zpestřen semifinálovým zápasem na MS v hokeji, takže se některým hokejovým fandům moc nechtělo hrát (ještě že byla v turnaji slušná účast cizinců – finky, slováci, ital – těm hrát při našem prodloužení až tak nevadilo), ale postupové nájezdy viděli a slyšeli všichni. Do semifinále postoupili 3 největší favoritky a jedno překvapení v podobě páru Lenka Knězová a Máca Zajíčková (nakonec na favoritky nestačili a skončili na pro ně krásném 4.místě). Největší boj nabídlo semifinále mezi nakonec vítěznými Eliškou Krejčí se Zuzkou Vojtíškovou a nově složenou dvojicí pro tento turnaj Danou Bláhovou a Šárkou Židovou, které Eliška se Zuzkou vyhráli až 15:12 v tie breaku. Finále pak druhá dvojice zkušených Ireny Pokorné a Báry Mörwickové vzdali pro zranění kolene. Tradicí pankráckých turnajů je hodně zápasů pro všechny účastníky, takže se ve stejnou dobu dohrávalo play off o 9.místo, které braly Soňa Máslová se Šárkou Burgerovou, o 17.místo se utkaly pankrácké juniorky Market Bendíková s Ester Ledeckou a nakonec vítězné play off útěchy Jana Kovářová s Hankou Strachotovou. Gratulujeme vítězkám Elišce a Zuzce a přejem všem hodně zdaru ve třetím turnaji Poštovní spořitelny, ať do finále postoupí ty nejlepší.