Open turnaje léto 2011 - Czech & Slovak beach derby muži

Rider-open

V neděli 21.8. se na Czech & Slovak beach derby mužských a ženských dvojic sešlo 21 pánských a 16 ženských dvojic, kdy v obou kategoriích bylo po 4 ryze slovenských dvojic (Slováci, co dojeli na Pankrác ze Slovenska).

Mezi ženami bylo v semifinále po 2 českých a po 2 slovenských dvojicích, u mužů držel slovenský prapor pouze Orgi s Lubo Grošiarem. Držel prapor kvalitně neb nakonec porazil jak v semifinále Pavla Krče s Kubou Novákem, tak i pak ve finále obhájce loňského vítězství Čendu s Radkem Wenzlem (ti se nejpíš vyštavili zřejmě v nejkvalitnějším zápase mužského turnaje – v semifinále proti Lasovi s Rizzim, které vyhráli 2:1) – Orgi vítěztvím v mužích srovnal po sobotní finálové prohře v mixech na 1:1 v czech & slovak účtu a šel fandit do finále slovenským babám.
Finále i zápas o třetí místo holek byl česko slovenský souboj, jak se na Czech & Slovak patří a v dramatickém finále, hraném na 3 sety dokonaly obrovské překvapení segry Vítkovy (jejich jména za svobodna) Romana Neuschaffer s Martinou Engels, které 3.set finále vyhráli silou vůle 15:11 – neb jsou to obě maminky měli na turnaji bezkonkurenčně největší rodinu fandů – 5 dětí a 2 rodiče… - tím pro letošek češi vyhráli 2:1 a uzmuli tak triumfy slovenské reprezentaci v kategoriích, ve kterých vyhráli Slováci loni – opět se všichni shodli, že má Czech & Slovak super atmosféru a ač by to mělo být vyhecované (což bylo), tak vše probíhalo v pohodovém duchu a těšíme se opět na letní pokračování za rok – ještě s orgim porozmýšlame, zda neurobíme aj halovů obdobu v zimnej sezoně.