OXBOW Beach Tour 2011 - Ž+M - 5. OXBOW Beach turnaj ženy

Rider-open

V neděli 24.7. se na pankráckých kurtech konal 5.turnaj OXBOW Open beach tour mužských a ženských dvojic, na který se nakonec sešlo 12 dámských a 14 pánských dvojic. Ve skupinách se hrálo na 1 vítězný set, všechny dvojice, jak je na Pankráci tradicí, postoupili do playoff a šlo vlastně jen o nasazení do playoff – u mužů se sešla velká kvalita ve skupině A, kde 1.místo slavil Tom Pála s Michalem Fingerem, před zatím nejlepší dvojicí celé OXBOW tour Viki Bažantem a Jardou Líbalem. Fakt, že skupinu nevyhrály nasazené jedničky ve skupině se opakoval ve všech skupinách – B skupinu vyhrál Jirka Plachý s Tomem Germanem z České Lípy (měli ve skupině minule 4. Boba s Tomem z Budějek), C skupinu překvapivě vyhráli Zbýša s Důšou a D přes vítěze z Doksy Cupu Jerryho s Chlíbošem vyhráli Ondráš Macánek s Vítkem Antonem z Ústí nad Labem. Dvojice se rozhodily do playoff a o další překvapení nebyla nouze – do semifinále se probojovala celá skupina A a Vítek s Ondrášem – Tom Pála s Michalem potvrdili své kvality a postoupili do finále a jejich soupeře jim určil souboj z jejich skupiny, kde Štěpán Jiroušek s Vláďou Schetlerem oplatili Jardovi Líbalovi poražku ze skupiny a zaslouženě postoupili do finále, kde dokázali zápas dotáhnout do tiebreaku, kde vedli 13:12, na 13 se však zastavili a odešli poraženi 15:13 a Tom s Michalem tak mohli slavit zisk Oxbow kraťasů.

U žen byly 3 skupiny a do semifinále postoupily vítězky A Liška s Piškotem, vítězky C australská Leňule s Peťulou a překvapivě 2. z B Lenka s Janou a Xenie s Terkou, které porazily nejlepší dvojici v OXBOW tour a vítězky skupiny B Petru s Vécou. Vítězky skupin potvrdily svou neporanitelnost a postoupili do finále, kde slavila úspěch ve 3.setu Leňule + Peťule a v bitvě o bronz už Xenii a terce došly síly a radost po posledním zápase tak měli Lenka s Janou. Všemi předpovídaný deštík přišel v miniaturní podobě až při čekání na předávání cen, jinak byl celý víkend okořeněn spálenými obličeji, neb sluníčko nikdo nečekal a ono jako tradičně na Pankráci zase bylo. Těšíme se na další 6.kolo, které bude už tuto neděli 31.7.
Molten Kondice Errea VAŠE LIGA Adidas Praha Leman sport Panasonic 2p Paulowicz a partner Restaurace Sklep Centrální vysavače Husky Busch AVL e-shop Saunia Knihcentrum Total Service GRADA Už víš proč SAS Institute UVT Decathlon Sportáček Pco Loco- Mexické pochoutky Praha 4 Mary Kay Jak může vypadat vaše firemní akce? Olymptoy IMOFA Kašperskohorský pivovar